morze 
   Strona główna   Rejestracja   Dodaj ogłoszenie
Kategorie:   Pensjonaty   Pokoje   Apartamenty   Domki   Kupię   Sprzedam   Zamienię   Inne
Ogłoszenie

« Poprzednie

Następne »

Ośrodek "Leśna Polana"

Opis:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Sanatoryjny "Leśna Polana" to trzy kondygnacyjny budynek z windą osobową, przyjazny dla osób z dysfunkcją narządu ruchu, w tym poruszających się na wózkach. Na ternie posesji znajduje się stadnina koni, oczka wodne, duży park krajobrazowy z fontannami, scena letnia do tańczenia, grill - ognisko, duży bezpieczny plac zabaw dla dzieci, parking. Na terenie obiektu znajduje się duża przestronna stołówka, kawiarnia z salą dyskotekową, duża baza rehabilitacyjno - zabiegowa, biblioteka, pokój zabaw dla dzieci, tenis stołowy i bilard.
Gastronomia
Rehabilitacja
"Leśna Polana" to doskonały wybór turnusu rehabilitacyjnego. Na terenie ośrodka znajduje się nowoczesna duża baza zabiegowa.Podczas pierwszej wizyty lekarskiej, Kuracjusz ustala z lekarzem rodzaje zabiegów z jakich będzie korzystał podczas pobytu.
Zabiegi:

HYDROTERAPIA: hydromasaż solankowy, hydromasaż, kąpiel perełkowa, wirówka kończyn dolnych i górnych, jacuzzi
MASAŻE: masaż klasyczny kręgosłupa, kończyn dolnych i górnych, całego ciała, limfatyczny, mata relaxmassage, masaż uciskowy BOA, fotel masujący
ŚWIATŁOLECZNICTWO: lampa Sollux, Biotron, Bio-V, Ultrafiolet UVB, laser
MAGNETOTERAPIA: magnetoterapia / Vioform Clinic, mata magnetyczna
ELEKTROTERAPIA: prądy galwaniczne, diadynamiczne, interferencyjne, Kotza, Taubera, Tensa, elektrostymulacja, jonoforeza
KRIOTERAPIA: krioterapia miejscowa
CIEPŁOLECZNICTWO: sauna
BALNEOTERAPIA: okłady borowinowe, galwano borowina, inhalacje solankowe
KINEZYTERAPIA: gimnastyka ogólna, siłownia, rowery, rotory
JAZDA KONNA: zabiegi terapeutyczne HIPOTERAPIA, jazda konna
Zabiegi dodatkowo płatne (masaż klasyczny - ręczny nie dot. Kobiet po masektomi, ćwiczenia indywidualne)

Turnus rehabilitacyjny 2007
Cennik i terminarz 2007
POBYT WCZASOWY 7 i 14 dniowe pobyty
Informacje dodatkowe:

Osoba dorosła / OPIEKUN bez zabiegów - 80zł (minus)
Dziecko do lat 2 bez prawa do łóżka i wyżywienia - 15zł / doba
Możliwość dostawek (oddzielny cennik). Dostawka wspólny nocleg na wersalce.
Zniżka dla stałych Klientów (przy zgłoszeniu tego faktu podczas rezerwacji)
GRUPY ZORGANIZOWANE - ceny do negocjacji
Wymagamy wpłaty zaliczki po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji na konto Firmy w wysokości i terminie podanym na potwierdzeniu.
Osoby korzystające z Dofinansowania PFRON - od podanych cen odejmują kwotę przyznanego dofinansowania. Dokumentację należy przesłać do Ośrodka.
Posiadamy aktualne WPISY do rejestru obiektów i organizatorów turnusów rehabilitacyjnych na rok 2007
OR/32/6/07 ważny do dn. 23.03.2010 i OD/32/22/07 ważny do dnia 25.04.2010.
Możliwość korzystania z basenu w OWS "Wodnik" jako jeden ze zleconych zabiegów lub dodatkowo płatny. W cenie pobytu można korzystać ze wszystkich zabiegów rehabilitacyjnych zleconych przez lekarza. Dodatkowo płatny zabieg to masaż klasyczny (nie dot. Kobiet po mastektomii - masaż limfatyczny)
Wcześniejszy przyjazd jest nie możliwy ze względu na zakończenie i rozpoczęcie turnusu. Inne ustalenia dot. przyjazdu za dodatkową opłatą wg cennika tylko przy wcześniejszej rezerwacji w dziale marketingu.
OPIEKUN jeśli chce korzystać z rehabilitacji w ramach turnusu musi posiadać wypełniony przez swojego lekarza wniosek lekarski, który jest podstawą do uzyskania zabiegów.

Podczas pobytu w Ustroniu Morskim, warto poświęcić część swojego wolnego czasu na zorganizowane wycieczki fakultatywne. Przygotowaliśmy dla Państwa najciekawsze wycieczki z okolic naszej Gminy.
Wycieczki autokarowe: Kołobrzeg, Koszalin, Dobrzyca Hortulus, Dziki Zachód - wioska indiańska,przejażdżki ciuchcią - z wizytą w skansenie chleba i inneWycieczki fakultatywne
Ustronie Morskie
Ustronie Morskie - kurort nadmorski o ponad 100-letniej tradycji lecznictwa sanatoryjnego położony jest na wybrzeżu klifowym w odległości 14km od Kołobrzegu i 33km od Koszalina. Dogodny dojazd do Ustronia Morskiego zapewniają liczne połączenia autobusowe, regionalne mikrobusowe, kolejowe (stacja PKP), oraz zadbana sieć dróg.
Duże kompleksy zieleni, świeże powietrze i czyste plaże, co roku przyciągają wielu turystów i kuracjuszy. Nadmorski klimat łagodzący wpływ pór roku na warunki klimatyczne Ustronia Morskiego sprawia, że stale rośnie liczba osób zainteresowanych pobytami leczniczo - rehabilitacyjnymi, profilaktycznymi i wczasowymi.
W Ustroniu Morskim mieszka zaledwie 2500 stałych mieszkańców. Mimo swojej niewielkiej powierzchni, znajdziecie Państwo tu wszystko to, co jest niezbędne dla każdego turysty: sklepy z bogatą ofertą handlową, smażalnie ryb, puby, dyskoteki i wiele innych.
W centrum miejscowości znajduje się piękny duży kościół. Ustronie Morskie posiada muszlę koncertową, w której odbywają się liczne imprezy muzyczne i koncerty.
Doskonały klimat o właściwościach leczniczych i mikroklimat lasów mieszanych wywiera bardzo korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Duża zawartość w powietrzu jodu, możliwość korzystania z inhalacji z naturalnego aerozolu wody morskiej oraz tonizujący wpływ bryz morskich sprawiają, że rehabilitacja, wypoczynek i rekreacja prowadzone są tu przez cały rok. Atrakcyjne wielokilometrowe i zróżnicowane trasy rowerowe i piesze umożliwiają Państwu uprawianie czynnych form wypoczynku. W gminie Ustronie Morskie możecie Państwo podziwiać liczne pomniki przyrody w tym prawie tysiącletnie dęby. W samej miejscowości możecie zobaczyć codzienną pracę rybaków - przystań morska, natomiast w Kołobrzegu istnieje możliwość odbycia rejsu kutrem rybackim z połowami ryb morskich na wędkę. Bliskość portu w Kołobrzegu umożliwia obserwację wchodzących i wychodzących z portu statków.
Dojazd do ośrodka
Samochodem trasa nr 11 Koszalin - Kołobrzeg
KP Kołobrzeg - z Kołobrzegu BUS - cena ok. 4zł/os., wysiąść na przystanku "Marysin" - 300m w stronę centrum,
Autobus PKS - cena ok. 6zł/os. - pozostałe jw.
TAXI Kołobrzeg - cena ok. 55zł
Połączenia autobusowe i BUS z Kołobrzegu są bardzo często.
Przystanek PKP w Ustroniu Morskim jest oddalony ok. 3km od Ośrodka, polecamy dojazd do Kołobrzegu.

Dla naszych Gości przygotowaliśmy 220 miejsc noclegowych w trzech typach pokoi :

Pokoje komfort - duże komfortowe pokoje 1 i 2 osobowe z łazienką (prysznic, toaleta, umywalka), nowe komfortowe łóżka, TV-Sat, telefon, radio, czajnik elektryczny, lampki nocne oraz balkon przy każdym pokoju. W pokoju znajduje się sprzęt plażowy tj. parawan, leżak i koc.
Pokoje standard - pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienką (prysznic, toaleta, umywalka), standardowe wyposażenie pokoju z wymienionymi meblami (2005r.) w pokoju znajdują się dwa oddzielne łóżka, lub w pokojach z możliwością dostawki łóżko i wersalka. Na wyposażeniu każdego pokoju standard znajduje się: TV-Sat, telefon, radio, czajnik elektryczny, lampka nocna oraz balkon przy każdym pokoju. W pokoju znajduje się sprzęt plażowy tj. parawan, leżak i koc.
Pokoje rodzinne - pokoje o standardzie ekonomicznym 3 i 4 osobowe z łazienką (prysznic, toaleta, umywalka), meble starszego typu. Pokoje typu studio tzn. każdy pokój rodzinny składa się z dwóch oddzielnych pokoi tj. 3 os. (2 + 1) lub 4 os. (2+2). W pokojach znajdują się dwa oddzielne łóżka, lub łóżko i wersalka. Na wyposażeniu każdego pokoju rodzinnego znajduje się: TV-Sat, telefon, radio, czajnik elektryczny, lampka nocna oraz duży balkon na dwa pokoje. Pokoje typu studio nie są przechodnie. W pokoju znajduje się sprzęt plażowy tj. parawan i koc.
Pokoje dla osób poruszających się na wózku, są przygotowane w każdym rodzaju pokoju, należy tylko zgłosić powyższy fakt przy dokonywaniu rezerwacji. Pokoje przystosowane różnią się przede wszystkim przystosowaniem łazienki tzn. poręcze przy toalecie, obniżona umywalka, prysznice obniżone bez kabin z siedziskiem.

KONTAKT:
Ośrodek
Rehabilitacyjno - Sanatoryjny
"Leśna Polana"
ul. Wojska Polskiego 28
78-111 Ustronie Morskie
Tel./Fax. 094 3515522, 094 3515210

www.lesna-polana.pl
e-mail: info@lesna-polana.pl

Informacje o ogłoszeniodawcy:

Ogłoszenie dodane przez: Daniel
E-Mail: Kontakt z ogłoszeniodawcą

Szczegóły ogłoszenia

Numer ogłoszenia: 8
Dodane: 2007.07.25
Ogłoszenia tej kategorii Ogłoszenia tego użytkownika Kontakt z ogłoszeniodawcą Powiadom przyjaciela Drukuj
Szukaj